5 Şubat 2018 Pazartesi

"ADALET NEREDE? C.H.P. DEĞİŞİMİ YAPAMADI!" - Gazeteci, Araştırmacı-Yazar: ZEKERİYA TÜMER


TÜMER DİYOR Kİ:
ADALET NEREDE?
C.H.P. DEĞİŞİMİ YAPAMADI!..

C.H.P. 3-4 Şubat 2018 tarihinde 36.cı kurultayını yaptı.
Adalet isteyen C.H.P. Divan Başkanlığının Adaletsiz tavrı ile Kurultay’a gölge düşürdü.
Düşmanlarını sevindirdi, dostlarını üzdü.
Yenilmekten bıkmayan Kılıçdaroğlu, yeniden Genel Başkan oldu.
Bahçeli’ye kızan, Recep Tayyib Erdoğan’ın tek adam olmasına tahammül edemeyen Kılıçdaroğlu, Adalet’li seçimle Başkanlığı kazandı mı?
Baştan sona izlediğimiz C.H.P.Kurultayında, Kılıçdaroğlu’da iyi mesajlar verdi. Ancak, konuşmasında Muharrem İnce kadar heyecan yaratmadı. Muharrem İnce daha net ve açık mesajlar verdi. “Ben seçilirsem Başkan olarak, ilk kaybettiğim seçimde koltuğu bırakırım” dedi. Benim koltuk merakım yok, ülkem elden gidiyor, sorunum o, dedi.
Ancak, Başkanlık seçimini kaybeden Muharrem İnce ertesi günü çıktığı Halk TV.de seçimi kaybetmesini de delegelere Belediye Başkanları başta olmak üzere, İl ve İlçe Başkanları ile Parti yetkililerinin değişik baskılar uyguladığını da çekinmeden söyledi.
Bu baskılardan Kılıçdaroğlu’nun haberi var mı bilemiyoruz. Demokrasi ve Adalet isteyen bir partiye hiç yakışmayan bir davranış. Sizlerin ne farkınız var AKP iktidarından. AKP’yi eleştirirken dönüp kendinize de bakmalısınız.
Yazık, çok yazık. Siz bu tavrınızla, bu çalışmanızla Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Tabanın sesine kulak verilmedi ve genel seçimleri kaybedenler, son 2019 seçimlerini kazanacağız diye C.H.P.yi yönetmeye talip oldular.

C.H.P.nin tabanından çıkan seslere baktığımızda, bakın neler söyleniyor:
-“AKP’yi CHP iktidar yapıyor diyorlardı da inanmazdım.”
-“Şimdi inandım, adaletin, demokrasi diye diye nasıl katledildiğini.”
-“Değişmeyen tek şey uzun adam olacak bu gidişle”
-“Tayyib’in artık tek rakibi var. Meral Akşener.
Bahçeli ve Kılıçdaroğlu bitti. İkisi de partiyi AKP ye bağladılar.
2019 seçimlerinde 2 parti karşı karşıya gelecek.”
-“Demokrasi, hak ve hukuk söylemini dillerine dolayanlar; umutları kirletmesinler yeter.”
-“Günaydın, iyi pazarlar dilerim. CHP nin yapısını Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimleri özgürlük Demokrasiden uzaklaşıp tek adamlığına doğru götürmek isteyen genel başkan ve Kurultay delegelerinin sonucunu bir kez daha gördük.”
-“Parti içi iktidarı elde tutanların asıl hedefi; ülke için projeler üreten, bütün olumsuzluklara çare arayan, halkımızın taleplerine çözüm arayan, üreten, CHP’yi iktidara taşıyabilecek kadroları PM ye getirmek olmalıdır.


Bu doğrultuda, siyasal bilince sahip her bireyin bu anlayış çerçevesinde aidiyet duygusu taşıdığı partiye baskı yapılmalıdır.
Başka türlü bir çıkış, diktatörlük rejimini aşmak mümkün müdür sizce?”
Sevgili okurlar; Watsaptan paylaşılan görüşlerden bazılarını buraya aktardım.
CHP’nin içi kaynayacak.
Ülkenin geleceği çok önemli olmasına rağmen CHP’nin tek kişinin iradesine bırakacak 2019 seçiminde başarılı olabileceğine inananlar azalmıştır.
CHP ilk kuruluşunda altı okta belirtilen ilkelere sahip çıkmalıdır.
Tek yol vardır Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Bu yolu iyi işleyen CHP ancak halkın gözünde büyür. Ne o izm, ne bu izm. Tek izm var o da Kemalizm’dir.

KEMALİZM, TÜRK ULUSUNUN VAR OLMA DÜŞÜNCESİDİR.
MUSTAFA KEMAL’İN DÜŞÜNCE VE EYLEMİNİN BİR BÜTÜN OLARAK SAVUNULMASIDIR.
ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİTMEK ANLAMINDA ATATÜRKÇÜLÜĞÜN DE BİLİMSEL ADIDIR.
KEMALİZM, BÜTÜN DİĞER İDEOJİLERE KARŞI ÇIKARAK, TÜRK ULUSUNA TAM BAĞIMSIZ BİR GELECEK ARAYIŞI İÇİNE GİRMİŞTİR.
MUSTAFA KEMAL, HAYATTA HER ŞEY İÇİN, EN GERÇEK YOL GÖSTERİCİ OLARAK BİLİMİ KABUL ETMİŞTİR. BİLİM VE BİLİMSEL YÖNTEM, KEMALİZMİN TEMEL DAYANAK NOKTASIDIR.

Kemalizm, Laik ve Fen’e dayanan bilim anlayışı getirmiştir. Türk Dünyasını pozitif bilim dünyasının enginliklerine götürmüştür.
Bilim kavramının yanı sıra, laiklik anlayışı da metafizik değerlerin terk edilmesini ve pozitif bir anlayışın geçerli kılınmasını sağlamıştır.
Kemalizm, Türk dünyasına bilimsel yöntemi ve pozitivist felsefeyi getiren bir akım olmuştur. (Prof. Dr. ANIL ÇEÇEN)
Bunu idrak edemeyen, uygulayamayan CHP ATATÜRK’ÜN kurmuş olduğu bir parti olamaz, onun yolunda da gidiyorum diyemez.
C.H.P. Kurultayı en çok Cumhurbaşkanı’nı sevindirmiştir. Kılıçdaroğlu’nu bugüne kadar hep mağlup ettim, gene mağlup ederim diye sevinmiştir.
Şunu da unutmayın, CHP’nin tabanı İYİ partiye kayıyor. Buna bizler şahidiz.
Hayalle yaşanmasın, gerçekler görülsün ve ona göre kararlar alınsın.
Cumhuriyet Halk Partisi 6 okun hakkını vermelidir. Yıllardır C.H.P.sinin iktidar olamamasının tek sebebi Mustafa Kemal Atatürk’ün Partisi olmaktan çıkmasıdır.
SON SÖZÜMÜZ:
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ATATÜRK’ÇÜ OLUN.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin laik, Demokrat bir devlet olarak yaşatılmasının tek yolu Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur.
CHP'li yöneticiler, sizler ülkenin bağımsız ve kalkınmış bir ülke olmasını istiyor ve tek adam rejiminden kurtulmak istiyorsanız, ne ortanın solu, ne de ortanın sağı, ne emperyalizm, ne de kapitalizm, ne sosyalizm, ne de komünizm, ne de faşizm gibi başka arayışlar içerisinde olmayın.
Bize yol gösteren, ışık tutan, geleceğimiz ile ilgili her konuda görüş ve düşüncelerini bizlere açıklayan, namuslu, dürüst, vatansever ve çağdaş bir ulus olmamızı isteyen, Akıl ve Bilim’e önem veren, NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYEN, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLU TEK YOL OLMALIDIR.
Bunu başarabilirseniz, 2019 da ki seçimlerde belki başarılı olabilirsiniz!..
Başaramaz iseniz, tarihe çok ama çok suçlu olarak geçeceksiniz.
Bunu asla unutmayın!..

05.02.2018
Zekeriya Tümer
ulusalhaber1881@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder