3 Aralık 2015 Perşembe

UCUZ KAHRAMANLIKLAR YAPILMAMALI!.. ZEKERİYA TÜMER

TÜMER DİYOR Kİ:
UCUZ KAHRAMANLIKLAR YAPILMAMALI
Sevgili okurlar, son günlerde ucuz kahramanlıklar yapılmakta.
Biliyorsunuz biz Rusya’nın savaş uçağını hava sahamızı ihlal ettiğinden düşürdük.
Bu olayın ardından, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan arasında söz düelloları başladı.
Rusya’ya yaş sebze ve meyve ihracatımız var. Onlardan da doğalgaz alıyoruz.
Ekonomik tedbirler alınarak her iki ülke de birbirlerini zora sokma çabasında.
İyi de bunun kime faydası olacak?..
Ortadoğu’da olanlar oluyor, kan gövdeyi götürüyor.
Amerika’nın Irak’ta, Libya’da uyguladığı iktidarı devirme projesi Suriye’de tutmadı.
Nedeni ise, Rusya’nın, İran’ın ve Çin’in Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı desteklemeleri idi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Rusya’nın ne işi var Suriye’de” diyormuş. O zaman şunu da sormak gerek, Amerika’nın ne işi var oralarda, Fransa’nın, İngiltere’nin, Almanya’nın ne işi var Suriye’de?
Suriye’de bir iç savaş baş gösterdi. Peki, bunun müsebbibi kim?
IŞİD denen belayı Suriye’ye yerleştiren ve besleyen devletler, şimdi utanmadan Suriye’de IŞİD’i yok etme bahanesi ile bizim soydaşlarımız Türkmenleri’de yok etme çabasındalar.
IŞİD’e silah ve para yardımı yapılmasaydı, Allah’ın belası bu terör örgütü bu kadar
büyürmüydü?
Her şey göstermelik ve amaç belli.
Rusya, Amerika, Fransa, İngiltere, Almanya dâhil, İran ve Çin olmak üzere ve bilhassa İsrail orta doğunun verimli petrollerinden pay alma peşindeler.
Yüzyıllardır amaçları belli.
Ortadoğu’ya yerleşmek ve sınırları yeniden belirlemek.
Bizim bu tuzaklara düşmememiz gerekli.
PKK olayı yıllardır neden bitmiyor? Biteceği de yok. Kürt vatandaşlarımız suiistimal ediliyor ve çoğunlukla da onlar zarar görüyorlar.
Putin’in de Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok daha dikkatli hareket ederek, ortalığı karıştıracak söz ve beyanlardan kaçınması gerek.
Allah muhafaza 3. Dünya harbi çıkar valla.
Büyük harpler çok basit sebepler yüzünden çıkmıştır. Sonrasında da binlerce insan ölmüş, sakat kalmış ve devletlerin ekonomisi çökmüştür.
Savaşların kimseye yararı olmaz.
Türk milleti cesurdur. Hele ki, ülkesine saldırı olursa, aniden vatanı için canını vermeye hazır hale gelir. Bunu Rusya’da bilir; Bütün emperyalist devletler de...
Suriye Devlet Başkanı Esad, Suriye’de 4 yıldır devam eden iç savaşın sona ermesi için, Fransa, İngiltere, ABD, Suudi Arabistan, Katar ve diğerleri, teröristleri desteklemekten vaz geçsinler, demiş. Doğru söylüyor.
Uçaklarla gelip, tepeden bombalar yağdıracağınıza, terörü beslemekten vaz geçin.
Esad “eğer destek durursa ertesi gün durum düzelmeye başlar, birkaç ay içinde Suriye’ye barış gelir” demektedir.
Binlerce Suriyeli evinden barkından oldu, çoluk çocuk perişanları yaşıyorlar. Ülkemize gelenleri görüyoruz. Sokaklar Suriyeli insanlarla doldu. Aç kalmamak için dileniyorlar. Yazık değil mi bu insanlara.
Suriye’den ölmemek için kaçanların denizlerde boğularak öldüklerine şahit oluyoruz. İnsan olanın vicdanı sızlar.
Türkiye’ye sığınmak için gelen Suriyelilerin içerisine teröristler de sızmış olabilir. Bunu Esad’da dile getiriyor. Bu teröristler Türkiye dahil, Avrupa ülkelerine de kolaylıkla Suriyeli vatandaşmış gibi yerleşmiş olabilirler.
Şimdi de bela oluyorlar işte.
Teröri besle, sonra da belanı bul. Beslemeden, büyütmeden tedbirini alman gerekmez miydi ey ABD. Fransa, İngiltere, Almanya vs.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a  Putin “Mert ve cesur” dermiş. R.T.E. bunu söylüyor. 
Eee Putin bey, mert ve cesur dediğin kişi de elbette cesurluğunu yapacaktır. Senin uçağının ne işi var, Türkiye hava sahasının sınırları içerisinde. İşte, mert ve cesur olan kişi de korkmaz ve düşüttürür senin uçağını.
ALMANYA VE FRANSA İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KULLANMAYA HAZIRLANIYOR.
Fransa ve Almanya, savaş uçaklarının İncirlik Hava Üssü’ni kullanabilmesi için Ankara’ya başvurmuş. Türkiye olarak da biz bu taleplere olumlu bakıyormuşuz.
Oh ne ala, Amerika’dan sonra bir bahane ile Nato devletleri de ülkemizin içerisine savaş uçakları bombaları ve askerleri ile yerleşiyor.
Bakalım sonuç ne olacak?
2015 yılı bitmek üzere. Huzuru bu yıl içerisinde bulamadık. 2015 yılı şer yılı olacak diye daha önce yazmıştık. Maalesef oldu.
2016 yılı çok daha büyük sıkıntılara gebe.
Bu çalkantılar kolay kolay durulmaz.
Açılan yaraları kapatmak için uğraşılmıyor. Yaralar büyüsün ki, tedavi etmek için ilaç üretelim ve satalım, para kazanalım isteniyor.
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözünün manasını biz dâhil olmak üzere bütün dünya devletleri anlayabilseler di, herhalde dünya barış ve huzur içerisinde yaşar dı!
Maalesef komşularımız ile dost olacağımıza düşman olmaya devam ediyoruz.
Allah sonumuzu hayır etsin.
***
Zekeriya Tümer
Ulusalhaber1881@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder