2 Kasım 2015 Pazartesi

AK SARAY'IN ZAFERİ !...

TÜMER DİYOR Kİ!..
AK SARAYIN
ZAFERİ !...
2015 in tek adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan amacına ulaştı.
Kimsenin tahmin edemediği bir sonucu yakaladı.
Ahmet Davutoğlu’da 4 yıllık Başbakanlığını garantiledi.
Meydanlarda halktan “bizi muhalefet partilerine muhtaç etmeyin, istikrar istiyorsanız, teröre son verilmesini arzu ediyor iseniz, bizi tek başımıza iktidara getirin” diye seslenen AKP ti neticeyi elde etti.
Resmi açıklanmayan sonuçlara göre 312 milletvekilini kaptı.
1 Kasım 2015 Milletvekilleri seçimi kim ne derse desin AK Sarayın zaferidir. İster beğen ister beğenme. Başarıyı Recep Tayyip Erdoğan yakaladı.
Halkın nabzını iyi tutan, halkı istediği gibi yönlendiren ve ikna eden AKP tek başına iktidara geldi.
7 Haziran 2015 seçimlerinde kaybettiği milletvekillerinin çoğunu geri getirdi. Bu neticeye kendileri de şaşırdı elbet. Onlar 276 yı aşalım bize yeter diyorlardı. Ancak AK Saray 400 Milletvekili istiyordu. İnanın biraz daha zorlasalar, bu millet 400 ü de verirdi.
Muhalefet ne kadar hesap sorulmasını istedi ise de, millet ne 17-25 Aralığa ve ne de yolsuzluk, hırsızlık sözlerine inanmadı. O tek şeye inandı. Namaz kılan, oruç tutan, içkiye karşı gelen, Müslüman’ız diyenlere inandı. Karşılarındakileri de nerede ise dinsiz gördü. Bazılarını da PKK ve terörist yanlısı kabul etti.
Şimdi muhalefet kanadı dahil, herkes yorumlar yapacak. Ortadaki gerçeği değişik şekillerde ki yorumları ile saptırmaya ve kendilerini savunmaya çalışacaklar.
Gerçek şu ki, muhalefet partileri bu işi çok iyi bilmiyorlar. 
Karşılarında tek otoriter liderin gücünü tam idrak edemiyorlar.
Facebook ta, twitirde yazı yazmak, karşındakine küfretmek, hakaret etmekle bir yerlere varılmadığının farkında olsun herkes. Halkın içerisine inin. Gerçekleri görün ve yaşayın. Karşınızdakini ikna edebilme bilgi ve yeteneğini edinin. Halkın karakterini ve toplum psikolojisini iyi bilmek gerek.
Deniz Baykal, hadi şimdi de çıkıp Cumhurbaşkanı ile görüşsene.
7 Haziran’da ilk golü sen yedin.
Hayırcı Bahçeli, 7 Haziran’da Meclis Başkanını seçtir, sonra da her şeye hayır de. Ne oldu? Nerede ise barajı geçemiyordun. Şu anki milletvekili sayısını bile çıkaramayacaktın.
7 Haziranda çıkardığın Milletvekillerinin yarısını çıkarabildin. Bu başarı değil, başarısızlık.
HDP zaten 7 Haziranda tahminin üzerinde oy almıştı. Şu an gene meclise girdi. O alacağı oyu aldı. Üstelik PKK yanlısı diye de Hükümet kanadından çok saldırıya uğradı, halkta verdiği emanet oylarını geri aldı.
CHP hayaller peşinde oldu. % 30 u aştık, iktidara yürüyoruz derken % 26 lar da kaldı. CHP nin kilit oyu bu. Kılıçdaroğlu iyi bir devlet adamı. Dürüst, tutarlı olsa da CHP içersinde PKK yanlısı Milletvekilleri var diye düşünen halk, Dersim'li Kemalim diyen Kılıçdaroğlu'na ve CHP ye güven duymadı.
Saray bu tahminleri iyi yaptı. MHP ve HDP yi 3 er puan düşürtürsem, Saadet partisi de birkaç puan düşer, o oylar AKP ye kayar ve bizi iktidara getirir, diye tahminlerini yaptı ve başarıyı da yakaladı.
Cesur ve kararlı olan Recep Tayyip Erdoğan, elindeki yasal olan ve olmayan tüm hakları çok iyi kullanıyor. Son günde İpek Koza Holdinge vurduğu darbe de yerine oturdu. Paralel yapıyı bundan sonra daha da çökertecektir.
Halk oylarını PKK terörü bitsin diye verdi. Bakalım AKP ti terörü sonlandırabilecek mi? Bekleyelim görelim.
Bundan sonra AKP nin ve Davutoğlu’nun işi daha da zor. CHP nin bazı ekonomi politikasını kopyalayan AKP vermiş olduğu vaatleri yerine getirebilecek mi?
Vaatler yerine gelmez, terör hareketleri son bulmaz, halkın refahı ve huzuru sağlanamaz ise AKP bir daha ki seçimlerde umduğunu bulamaz ve iktidarı kaybeder.
İstediğini elde eden AKP artık anaları, babaları, bacıları ağlatmamalı, çocukları babasız bırakmamalı, teröre son verdirmeli, ülkeyi böldürmemeli, birlik, dirlik ve komşuları ile iyi geçinen, yurtta sulh, cihanda sulh politikasını uygulayan bir devlet yapısını yerine oturtmalıdır..
Önümüzde sıkıntılı günler çok.
Baskılar daha da artacak. Muhalefet yapmak ve Basında iktidar partisini ve sarayı eleştirmek kolay olmayacak. Bedeller çok ağır ödettirilebilir.
Herkes edepli ve saygılı olmak zorunda. Ayrışmanın ve sen benden değilsin, sen benim düşmanımsın hareketlerinden ve tavırlardan vazgeçmek zorundayız.
AKP ye oy verenlerde, CHP, MHP, HDP ye oy verenler de bu memleketin insanıdır.
Alevisi, Sünni’si, Kürd’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i vs. hepimiz bu ülkenin insanıyız. Bu nedenle ayrışmak değil, birleşmenin zamanı.
İktidar mensupları da bundan sonra ülkenin kalkınması ve halkın refahı için daha çok çalışmalı ve aşırı baskıdan kaçınılmalıdır.
 Anayasa’ya ve yasalara bağlı, Demokratik, Laik bir Cumhuriyet olduğumuzu dünya alemine ispat etmeliyiz. Demokrasi ve Hukukun üstünlüğü ön planda olmalıdır.
Bekleyelim ve bundan sonra neler yaşayacağımızı görelim.
1 Kasım 2015 seçimleri inşallah ülkemize ve milletimize hayırlı olur.
Bizim temennimiz budur.
***
2.Kasım.2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder