28 Temmuz 2015 Salı

TÜMER DİYOR Kİ: "ANALAR AĞLAMAYA BAŞLADI"

TÜMER DİYOR Kİ:
ANALAR AĞLAMAYA BAŞLADI
Ey A.K.Parti yöneticileri ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, analar gene ağlamaya başladı.
Hani anaları ağlatmayacaktık! ..
Analar ağlamasın, bacılar karalar bağlamasın, diye akil adamlar icat ettiniz, çözelim dediniz, çözmek istedikçe düğümler arttı, çözüm süreci suya düştü.
Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki, silahı elinden bırakmayanlarla anlaşılamayacağını.
Ancak, geçen zaman zarfında Terör grupları güçlendi, emniyet güçleri zayıfladı. Büyük şehirler, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi, Türkiye’nin dört bir yanına dağıldı teröristler.
Bir emniyet mensubu şunu söyledi. Doğu ve Güney doğu da, Vali, Kaymakam, Emniyet Müdür’lerinin en yakınında PKK militanları var. Bize siyasi iktidar yol versin, hepsini biranda toparlarız. Onların kim olduklarını biliyoruz, demişti. Ne kadar doğru ve ya yanlış bilemem, ancak mutlaka doğruluk payı da var zannedersem. Emniyet ve İstihbarat teşkilatımız  güçlüdür. Kimin nerede ne yapmak istediğini bilir. Yeter ki onların önü kesilmesin.
IŞİD belası PKK dan daha da kötü. Bunlar nasıl ortaya çıktı,  hangi kaynaklardan beslendi, kimler destek verdi, herkes ce malum. Onlar daha da tehlikeliler. IŞİD’in ülkemiz içerisinde hangi şehirlerde yuvalandığını vatandaş biliyorsa, istihbarat birimleri çok daha iyi biliyordur.
Bunlara neden göz yumuldu?
A.K.Partinin 12 yıllık iktidar döneminin sonunda bugün ne hale geldiğimiz meydanda!  Neden ve ne için bu hale geldik, amaç neydi, ne yapılmak isteniyordu?  Bunların hesabını kim nasıl verecek?
Ancak, şu an olan oldu. Keş kelerle bir yere varılmaz. Şimdi hesap sorma zamanı değil, birlik ve beraberlik zamanı.
Gerçekler ortada. Tehlike büyük.  2015 yılı Şer yılı olacak dedik, maalesef oldu ve daha da olacak.
Teröristlerin amaçları bellidir. Onlar düzenli ordu değildir ki, savaşasın.
Kendisini ölüme terk eden canlı bomba olmayı kabul eden, kendisini seve seve ölüme götüren  insan ile baş edemezsin. Bir insanın en kıymetli şeyi canıdır. Canını feda eden, gözünü kırpmadan ölüme giden bu insan, nasıl bir eğitimden geçmiştir. Mutlaka bunlara özel hap ve ya ilaç verilmiştir. Yoksa hem kendisini öldürmek isteyecek, hem de etrafındaki insanların ölümüne sebebiyet verecek, bu o kadar kolay değildir. Bu kişi insanlığını yitirmiştir ve dinden imandan uzaktır. Müslüman falan da olamaz.
Ordumuz sınır ötesi bombalamaları yaparken, içeride analar ağlamaya devam ediyor.
İşte en acı taraf bu.
Sınır ötesinde nerelerin bombalandığı ve kaç teröristin öldüğü de belli değil. Gece Bombalar atılıyor, gündüz adamlar sınırımıza yakın bölgelerde boy gösteriyorlar. Bu nasıl yok etme ve sindirme hareketi anlamak da mümkün değil.
Ülkenin temel taşlarını yerinden oynatmakla kim ne kazandı?
A.K.Parti’ye oy verenler ve bu partiyi iktidara taşıyanlar dahil, bizleri yönetmek üzere Hükümet’te görev alanlar, vebaliniz çok büyük. Her geçen gün sıkıntı artmakta, artacakta. Çünkü Ortadoğu da sınırlar yeniden çizilmek isteniyor ve Kürt Devleti kurulması çabası sürüyor.
Amaç nedir? İsrail’in güçlenmesi, emperyalist güçlerin Ortadoğu’nun nimetlerinden istedikleri gibi yararlanmaları.
Türkiye Bölgesinde en güçlü devlettir. Türkiye zayıflayacak ki, dış güçler  hedefine ulaşsın.
Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki, Türk milleti en zayıf gözüktüğü durumda bile her ülkeden daha güçlüdür.
Bir anda kenetleniriz ve ülkemiz için gereken mücadeleyi yaparız. İstiklal savaşı öncesinde de durumumuz belli idi. Bugünlerden daha da berbat vaziyetteydi halk. Netice malum. İşgal kuvvetleri tek tek ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruldu.
A.K.P.ti bu Cumhuriyetin hükümetidir. Ne yazık ki, TC. Kaldırılmaya, andımız, okunmamaya, bayrağımız gönderden indirilmeye, Mustafa Kemal Atatürk’e sövülmeye ve heykellerine saldırılmaya, Sunni Alevi düşmanlığı, Kürt Türk kardeşliğine son verilmeye çalışıldı. Gaflet, dalalet ve hıyanet içerisinde yaşanmaya çalışıldı. Kimseden ses çıkmadı.
Bu da bir gerçek.
Demek ki, bunlar hep yanlış şeyler. İçimizde birbirimizle uğraşmanın ve parçalanıp bölünmenin alemi yok. Menfaat ve çıkar uğruna ortalığı karıştırmanın da kimseye yararı olmaz. Ülke kaosa girerse bundan halk ta idare edenler de zarar görür. Bu nedenle geçmişten ders alıp, geleceğimizi daha iyi şekillendirmemiz gerek.
Zaman birlik ve beraberlik zamanı.
 Biran evvel Hükümet kurulmalı ve erken seçim hülyasından vaz geçilmeli.
Tehlike büyüdükçe büyüyecek. Analar hüngür hüngür ağlayacak.
Bu işin şakası yok. Dış güçlerin emri ile hareket edilmesinden vazgeçilsin. Ülkenin bölünmez bütünlüğü önemli.
Ülkenin birçok şehirlerinde PKK Sempatizanları var. Bunlar da az değil. Şimdi bir de IŞİD çıktı. O da yuvalandı. Diğer terör örgütleri de pusuda. İçerideki sıkıntıları halletmeden, dışarıyı halletmeye kalkmak yanlıştır.
Erken seçim hülyalarından vaz geçilmeli. Erken seçim hiçbir değişiklik getirmez. Ülkeyi sıkıntılar içerisine sokmanın âlemi yok. Ne olursa olsun güçlü bir hükümetin acilen kurulması gerek.
Amerika’nın politik oyunlarına gelinmemesi gerek.
Şunu da  iç ve dış düşmanlarımız iyi bilmeli. Türk milleti yeri geldiğinde, ordusu, polisi, MİT’i, Jandarması ve halkı ile tek vücut olur ve vatanını kimseye parçalatmaz ve böldürtmez. Teröre de teslim olmaz.
Şu da bir gerçek ki, herkesin tehlikeyi iyi görmesi ve aklını başına alması gerek.
Son pişmanlık fayda vermez.
Zekeriya Tümer
ulusalhaber@hotmail.com
28.07.2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder