23 Nisan 2015 Perşembe

EYY TÜRK MİLLETİ GAFLET UYKUSUNDAN UYAN VE GERÇEKLERİ GÖR ARTIK; Zekeriya TÜMER

EYY TÜRK MİLLETİ GAFLET UYKUSUNDAN UYAN VE GERÇEKLERİ GÖR ARTIK
Zekeriya TÜMER
Sevgili okurlar, bugün 23 Nisan 2015.
Neyi kutluyoruz? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını.
Bu bayramı çocuklara kim armağan etmiştir?
Birilerinin iki ayyaş dediği kişilerden biri.
23 Nisan 1920 de T.B.M.M. si Mustafa Kemal’in önderliğinde Hacı bayram camiine gidilerek dualar eşliğinde açılmıştır.
Neden buna ihtiyaç duyulmuştur?
Osmanlı devleti Birinci Dünya Harbinde yenik sayılmış ve ülke işgal altına alınmıştır.
12 Ocak 1920’de toplanan Meclis-i Mebus an, 28 Ocak 1920 de gizli oturum yapmış ve Misak-ı Milli kararlarını almıştı. Kararın duyulması üzerine 15 Mart’ta, İstanbul’daki itilaf kuvvetleri 150 Türk aydınını yakalattı ve ertesi gün de İstanbul şehri fiilen ve resmen askeri işgale maruz kalmıştır.
18 Mart 1920 de İngilizler, meclisin etrafını makineli tüfeklerle sararak, son Osmanlı Meclis-i Mebus anı düşman süngüsü altında zorla kapattılar.
Ülke İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar ve Yunanlılar tarafından adım adım işgal edilmeye başladı.
İşte, bu şartlar altında Anadolu’da milli irade tecelli etti. Kuvay-ı Milliye ruhu ayağa kalktı. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ona inanan insanların tek vücut olmaları sayesinde İstiklal Savaşı kazanıldı. Ya yok olacaktık, ya da İstiklalimize sahip olacaktık. Bu ruh, 23 Nisan 1920 de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bütün zor şartlara rağmen açtı. Milli iradeyi bir araya topladı.
Eyy bugün T.B.M.M. sinin Milletvekilleri, Mustafa Kemal Anadolu’da ve Ankara’da olmasaydı, sizler bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde vekil olabilecek miydiniz?
Onurlu ve şerefli görevleri yapabilecek miydiniz?
Aldığınız maaşlar ve imkânlarla bugün yaşadığınız refah düzeyini yakalayabilecek miydiniz?
Türkiye Cumhuriyetinin milletvekilleri, geçmişinize sahip çıkın ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin onurunu kimselere çiğnettirmeyin.
İşte, 23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir.
Atatürk, 23 Nisan 1924’te “23 Nisan” gününün bayram olarak kutlanmasını istemiştir. 5 yıl sonra da bu bayramı Çocuklara armağan etmiştir.
Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.
Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir.
Ne yazıktır ki, Türk milletinin geleceği olan nesillerin bugün kafaları karıştırılmakta ve Cumhuriyetin geleceği karanlık güçlerin ellerine geçmek için çabalar harcanmaktadır.
Gönderden bayrağımız indirilmekte, ses çıkarılamamaktadır.
Bazı devlet kuruluşlarından T.C. silinmekte gene ses seda çıkmamaktadır.
Ne mutlu Türk’üm diye başlayan ve okullarda okutulan andımız kaldırılmıştır, çıt yok.
En güvendiğimiz ve Mustafa Kemalin de Türk Milletini emanet ettiği ordumuz, yıpratılmış ve zayıflatılmıştır, gene susup ses çıkaramamaktayız.
Yunan 16 adamızı işgal etmiş, bizler de tık yok.
Anayasa’dan Türk kelimesinin çıkarılması planlanmaktadır.
Anayasa’dan Türk kelimesi çıkarıldığı zaman, Türkiye Cumhuriyetinin ismi olmak üzere, nüfus kâğıtlarımızdaki T.C. pasaportlardaki T.C. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanındaki Türkiye, Başbakanlığın önündeki Türkiye ve birçok kurum ve kuruluşlardaki Türk kelimesinin yerine ne konacaktır? Türk demek Türk’üm demek suç mu olacaktır?
Askerimize Türk askeri diyemeyecek miyiz?
Türk ordusunun adı ne olacaktır.
Türk Polisinin adı ne olacaktır?
Türk Hukuk sistemindeki Türk kelimesi nereye kaldırılacaktır.
Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Türk Standartlar Enstitüsü v.s ne olacak, Türk ifadesinin yerine ne konacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti Türk devleti olmayacak da ne olacaktır?
23 Nisan 1920 de Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin adı ne olacaktır?
Sevgili Türk anne ve babaları, Öğretmenler ve eğitmenler, çocuklarınıza Dini de, ahlakı da öğretin, ama çocuklarınıza Kuran-ı Kerim-i Pasta yapıp yedirtmeyin. Bu Müslümanlığı yeyip yok etmenin sembolüdür.
Din yok olmuyor, Türklük yok oluyor, bunu unutmayın. Hiçbir kuvvet Müslümanlığı yok edemez.
23 Nisan 1920 den beri bu ülkede Minarelerden ezan sesleri kesilmedi. Mahşere kadar da kesilmeyecektir. Okunacak ve namaz kılmak isteyenler de Camilerine gidecek namazlarını kılacaklardır.
Ama Türk milleti yok olmak tehlikesi ile karşı karşıya. İç ve dış düşmanlar Türk’ün kolunu kanadını kırmak ve sakat bırakmak peşindeler.
Bu nedenle; tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devletinin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli birer vesile olmalıdır.
Atatürk diyor ki:
“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”
“TARİHİMİZİ TETKİK EDİNİZ. TÜRK’ÜN ÇEKTİĞİ BÜTÜN FELAKETLER, MARUZ KALDIĞI TEHLİKELER VE MUSİBETLER HEP KENDİ ÖZ BENLİĞİNİ, MİLLİ VARLIĞINI İHMAL EDEREK NEREDEN GELDİKLERİ VE NE OLDUKLARI, HANGİ NESLE MENSUP BULUNDUKLARI BELİRSİZ BİR TAKIM KİMSELERİ KENDİLERİNE REİS TANIYARAK ONLARIN ŞUURSUZ BİR VASITASI OLMAK MEVKİİNE DÜŞMÜŞ OLMASINDANDIR.” (Kılıç Ali, Atatürk’ün hususiyetleri, s.543)
Lütfen bu sözdeki derin manayı anlamaya çalışın.
Tüm ülkemizde ve dünyada yaşayan Çocukların 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun.
İyi ki varmışsın Mustafa Kemal Atatürk.
Zekeriya TÜMER
(ulusalhaber@hotmail.com)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder