3 Ocak 2015 Cumartesi

TÜMER DİYOR Kİ: 2015 YILI ÜLKEMİZ İÇİN HAYIR MI ŞER Mİ OLACAK?

2015 YILI; 
ÜLKEMİZ İÇİN HAYIR MI, ŞER Mİ OLACAK?
Sevgili okurlar, 2014 yılını da geride bıraktık. Tüm dilekler, geçmiş yıllarda yaşanılan sıkıntıların geride bırakılarak, yeni yılda yeni umutlarla güzel günleri yaşamak.
Buna ben pek inanamıyorum, sizler inanıyor musunuz?
70 yıllık ömrümün geçen günlerini düşündüğümde, her yıl aynı umutla dileklerin dilendiğini gördüm.
Ülkemin huzur ve güven ortamında, kalkınmış, ileri gitmiş, işsizliğin ve ekonominin yükseldiği, memurun, işçinin, emeklinin rahat bir hayat yaşadığını hayal ettik durduk.
Gelen gideni aratırmış, derler.
Her başa, yani iktidara gelenler gidenleri arattı.
Hele ki şu an iktidarda bulunan parti bence çok daha gidenleri arattı gibi.
Elbette güzel şeyler olmadı mı?
Oldu.
Büyükşehirlerde Metroların yapılması, yolların ve hava alanlarının yapılması, ulaşımı kolaylaştırdı.
Ancak, en büyük yanlışlıklar, rejimle, Atatürk ilkeleriyle, ülkeyi ileri değil geriye götürecek düşünce de olanların ortaya çıkması ile toplumda rahatsızlıklar baş gösterdi.
Yolların, hava alanların yapılması kalkınma demek değildir.
Üretim artmalı, yatırımlar Fabrikalara yönelmeli, ülkenin yer altı ve yer üstü iyi değerlendirilmelidir.
Bir sürü madenlerimiz yer altında dururken, denizlerimiz, göllerimiz, akarsularımız kirlenirken, ormanlarımız yok olurken, dış borç devamlı yükselirken, üretim azalır, tüketim artarken, devletin kasasında para azalırken, kalkınmaktan söz edilemez.
Şu an seçimlere 5 ay gibi kısa bir zaman kaldı. AK Parti dışında ki tüm partiler İktidardan gitmesi için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ve hükümete saldırıyorlar.
Onlar ise iktidarı kaybetmemek için her türlü tedbiri almaya çalışıyorlar. Herkes kendine göre haklı.
Kim başarılı olacak, zaman içerisinde göreceğiz.
Bence muhalefet partileri bu çalışmaları ile başarılı olamazlar. CHP ve MHP den oy kayıpları söz konusu. Nedeni ise yeni partilerin kurulması.
Bugüne kadar aklınız nerede idi diye sormak gerek.
AK Parti kısa dönemde iktidar olmuş değil. 13 yıllık bir iktidar dönemi yaşanıyor. Niyetler ilk günden belli idi. Şimdi mi aklınız başınıza geldi de, AK Partiden kurtulmak için çırpınıyorsunuz?
Bu ayrışmalar ve bölünmeler,  kimse hiç merak etmesin, AK Partinin işine yarayacaktır.
Tayyip Erdoğan’la bu kafa ile baş edemezsiniz.
Paralel Yapı denilen Gülen ve taraftarlarını zayıflatma ve sindirme politikası, gerçek mi yoksa danışıklı dövüş mü diye de düşünmek gerek!
Gülen’i bu denli büyüten ve söz sahibi yapan sadece AK Parti değildir.
Geçmişe baktığımızda ve incelediğimizde, Kenan Evren dâhil Ecevit’in de destek verdiğini görürüz.
Yurtdışındaki okullar da süper zeki öğrenciler yetiştirildi. Onlar devletin en üst mercilerine yerleştirildi. Netice malum. Amacı ne idi Gülen ve taraftarlarının. İslam Cumhuriyeti Devleti kurmak mı acaba?
Bugün AK Parti’nin gerçek amacı ne?
2023 de Türkiye Cumhuriyeti Devleti isim mi değiştirecek?
Bazı kişiler ortaya çıkıyor, İslam dini adına, akıl ve mantığın almadığı sözler ediyorlar. Birisi kalkıyor, Atatürk’ün tüm heykellerini kıracağız, istersek Anıtkabiri bile yıkarız diye söz edebiliyor.
Türk Bayrağı yakılıp yırtılıyor, Türklükle ilgili çok şey yasaklanıyor.
Bunlar 2015 de daha da şiddetlenecek gibi.
En önemlisi de açılım uğruna Öcalan’a hürriyetinin verilmesi düşüncesi.
Şehitlerimizin kemikleri sızlayacak.
Türk milleti ikinci sınıf vatandaş oldu.
 Kökü ve özü Türk olanlar devlet kademelerinde üst görevlerde pek yok.
Yani kısaca, bizlere huzur yok. 2015 yılı da pek hayırlara vesile olmayacak gibi gözüküyor.
İç ve dış düşmanların amaçlarının ne olduğunu bilip ona göre tedbirini alamayan iktidar ve halk çok sıkıntılı günler yaşar.
En güvendiğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri idi. Ordunun durumu belli. Güvenlik Kurulu Toplantısında Cumhurbaşkanının arkasında duran Atatürk Portresi kaldırılmış, neden kaldırıldı, o resimden kim rahatsız oldu, sebebi nedir? Oraya toplantıya giren paşalardan biri sordu mu acaba?
Ben helal olsun diyorum Tayyip Erdoğan’a, herkesi susturdu, kendisine tabi kıldı, kimsenin ses çıkarmasına müsaade etmiyor. Korkanlar korkmayanlardan daha çok. Helal olsun demeyeceksin de ne diyeceksin.
Anayasa dâhil, hiçbir hukuk’u, tanımayan, hiçbir şeyden korkmayan, her şey benim emrimde olacak, ben ne dersem onu yapacaksınız, benim ordum, benim polisim, benim savcım, benim hâkimim, benim Valim, Yargıtay da, Danıştay da tüm devlet kurumları benim. Türkiye Cumhuriyeti’nin her şeyi benim diyen kişiye helal olsun demekten başka söz kalmıyor.
Ne diyor Cumhurbaşkanı, beni halk seçti, siz seçmediniz, ben hesabımı halka veririm, diyor.
Eee halkta seviyor ve oyunu veriyor.
Ne yapacaksın?
Bir de AK Saray var. Bence çok güzel bir bina yapıldı. Elbette orası devletin malı. Eeee devletimiz kalkınmış refah ülkesi ya, öyle binalar yapılmalı. Bütün devlet kurumları da lüks binalara taşındı. Ne var bunda. Son model arabalar devlet erkânının altında. Zengin devlet böyle gösterişli olur! Kalkınmış, refah düzeyi yükselmiş, herkesin karnı tok, sırtı pek, halk rahat ve huzur içerisinde, lüks arabalara binmesin mi devlete hizmet edenler? Binsinler. Kınamayın, ayıp demeyin. Para çok ye ye bitmez bu devletin parası. Rahmetli Özal ne demişti? Benim memurum işini bilir, demişti. Bırakın bilsinler.
Ben AK sarayın adının şöyle olmasını öneriyorum.
Atatürk Orman Çiftliği Cumhurbaşkanı Köşkü.
Bu isim daha yakışmaz mı? Ne diyorsunuz?
Atatürkçü, laik, demokrat düşüncede olanlar birleşmezlerse, 100 ü geçen partiler yetmiyormuş gibi halen yeni partiler kurulursa, üstelik bunlar bir araya da gelmezlerse, 2015 seçimlerinde gene bizler AK Parti yönetiminin emrinde olacağız demektir. Ülke nereye gider, ne olur, kalkınır mıyız, bölünür müyüz, onu da zamanla göreceğiz.
Gene de 2015 in hakkımızda hayırlı olması dileğimizdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder