7 Temmuz 2014 Pazartesi

TÜMER DİYOR Kİ: "Merakla beklenen gün geldi ve Cumhurbaşkanı adayları belirlendi."

TÜMER DİYOR Kİ:
Merakla beklenen gün geldi ve Cumhurbaşkanı adayları belirlendi.
Seçmen olarak MHP Ve CHP'nin ortak adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu,  HDP ise aday olarak Selahattin Demir taşı gösterdi. Ak Parti ise 1 Temmuzda Ak Parti Genel Başkan yardımcısı olan Mehmet Ali Şahin,  Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini açıkladı.
İkinci merak 10 Ağustosta bitecek.
Üç adaydan hangisi seçilecek.
OYUN İÇİNDE OYUN!..
Haberini okumanızı isterim.
Size burada bir dedikodu’dan bahsetmek istiyorum.
Bundan on sene kadar önce, bir Türk iş adamı ile sohbetimiz olmuştu. O şöyle bir şeyler demişti.
Recep Tayyip Erdoğan Amerika tarafından özellikle seçildi ve 2023 e kadar da Türkiye’nin başında kalacak. Amerika taviz olarak ülkenin topraklarının yabancılara satılmasını istedi, demişti. Bunları nereden mi öğrenmiş? Ben de merak edip sormuştum.
Recep Tayyip Erdoğan’ı 14 yıl önce yattığı Pınarhisar Cezaevi’nde o dönemde görev yapan CIA ajanı ziyaret etmiş. Elbette gazeteci kimliği ile, sonra gelip İş adamına ki bizim iş adamımızın arkadaşı imiş, hayırlı olsun size 2023 e kadar Başbakan seçtim demiş.
Elbette ne derece doğrudur bilinmiyor. Ancak, 2023 sözü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından devamlı dile getiriliyor.
Şimdi düşünüyorum. Ekmeleddin bey piyon olarak mı ortaya çıkarıldı. Amerika söz verdi ise Tayyip Erdoğana, 2023 e kadar Türkiye’nin başında kalacaktır.
Ekmeleddin İhsanoğlu MHP ve CHP ‘nin Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya atılmasaydı ne olurdu?
Laik, Demokrat ve Cumhuriyete sahip çıkan Atatürk’ü seven bir aday ortaya çıksa idi, son günlerde bilinçlenen ve kamçılanan halk bu adayı seçebilirdi. O zaman da Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamaz ve Başbakan olarak da gerekli başarıyı gösteremezdi. Bunun önünü kesmek için mi Ekmeleddin İhsanoğlu ortaya atıldı.
Şimdi duruma bir bakalım
Ekmeleddin İhsanoğlu siyasetçi değil. Nasıl kendisini tanıtacak ve propaganda yapacak?
 CHP ve MHP Ekmeleddin İhsanoğlu’nu ne kadar tanıtabilecek.
 Dini bütün bir kimse olması ona ne kadar oy kazandıracak?
Karşısında tüm devletin olanakları elinde olan ve politikanın her türlü cilvesini bilen bir kişi var.
İşte, Samsun’dan yola çıktı. 19 Mayıs 1919 da kim çıkmıştı Samsuna, Atatürk. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan diyor ki, bende 5 Temmuz 2014 de yeni bir kurtuluş savaşını başlatıyorum. Geçmişi sileceğim ve Türkiye’yi yeni bir rejime götüreceğim. Ben kukla Cumhurbaşkanı olmayacağım, Devletin en üst rütbesinde olan bir kişi olarak, her şeye müdahale edeceğim ve benim dediğim olacak, düşüncesi ile yola çıktı. Bunun karşısında CHP, MHP ve Ekmeleddin bey durabilecekler mi, inanın ben çok merak ediyorum, siz ne diyorsunuz?
C.H.P Başkanı Kılıçdaroğlu’na Ekmeleddin bey Cumhurbaşkanı olamazsa çok yazık olacak. Kendi kuyusunu kazdı gibi geliyor bana.
Amerika ve İsrail ülke üzerinde güzel oyunlarını oynuyorlar ve oynatıyorlar. Bizler de kuzu kuzu bunları yutuyoruz.
Kamu görevlisi Başbakan istifa etmedi, etmeyecek de. Elindeki Devletin gücünü son damlasına kadar kullanacak.
Bu gücün karşısında CHP, MHP, Ekmeleddin ve  Demirtaş nasıl duracak?
Halkın ne kadar bilinçli olup olmadığını bu seçimlerde de göreceğiz.
İşçi Partisi dâhil, CHP ‘nin içinde birçok seçmen ve Atatürkçü düşünceye saygısı olan birçok kişi inanın sandığa bile gitmeyecek. Bu da elbette Tayyip Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürecek.
Benim tahminim, birinci turda değil ama ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan % 56 oy alacak, Ekmeleddin Bey ise % 46 da kalacak.
Eh bundan sonra da olacak gelişmeleri hep birlikte izleyeceğiz.
Tersi olabilir mi? İnşallah olur. Olsa da Amerika için bir kayıp yok. O istediğini Ortadoğu da ve ülkemiz üzerinde gerçekleştirecek.
Türk Milleti bakalım gerçekleri görebilecek mi?
İnşallah her şey hayırlı olur ve ülkemiz bölünüp parçalanmaz, Sünni, alevi, Kürt, Türk kavga etmez, kardeş kardeşe silah çekmez.
 Bizim temennimiz bu! 
Siz ne düşünüyorsunuz?
07.07.2014

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder