24 Haziran 2014 Salı

TÜMER DİYOR Kİ: "ÖN YARGILI OLMAMAK GEREK!.."

TÜMER DİYOR Kİ:
ÖN YARGILI OLMAMAK GEREK!
ZEKERİYA TÜMER & ULUSAL HABER
Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Dilerin "Coca Cola adayı" başlıklı yazısı gerçekten çok önemli mesajlar vermekte.
Ergun Diler, Amerika’nın en etkili ismiyle uzun uzun konuşmuş. Kiminle konuştuğunu açıklamıyor.
Ergun Diler, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Türkiye Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesinde Ricciardone’nin rol oynadığını açıklamış.
Ricciardone Beyaz Saray’da çok ama çok az kişinin bildiği bir ANKARA raporu hazırlamış. Bu rapor 2014 de yapılacak Köşk seçimleri için hazırlanmış.
Ergun Diler yazısında aynen şunu anlatıyor:
“Büyükelçi yazdığı raporda "Erdoğan 2014'ü göremez! Buna göre plan yapmak durumundayız" dedi... Ve Erdoğan'ın sağlık sorunlarını kaynağından aldığı bilgilere göre NET olarak iletti! Ve "GÜL ile yola devam edebiliriz!
Ama etrafını nefes alamayacak kadar çevirmek şartıyla" diye ekleme yapmayı da unutmadı! Aslında Ricciardone, Obama ile Erdoğan'ın arasını da açmaya çalışıyordu! Sonuçta Beyaz Saray da sağlıklı bir partner ile gitmek istiyordu! Ama Erdoğan'ın sağlık raporu sağlıksız düşünen bir kafa tarafından veriliyordu! Peki, bu bizim bilmediğimiz raporda başka nasıl bilgiler vardı!
Anlatır mısınız?
Ricciardone, ABD'ye mutlak seçilmesi gerektiği yönünde 4 isim verdi. Ali Babacan, Abdullah Gül, Kemal Derviş, Ekmeleddin İhsanoğlu... Tayyip Erdoğan'ın olmadığı bir dönemde bu 4 isim de, ABD'nin isteklerine karşı çıkamayacaktı. ABD'deki derin yapı da tüm çalışmalarını tamamladı ve Kılıçdaroğlu'nun ABD'deki ziyaretinde Ekmeleddin İhsanoğlu ismini kendisine deklare etti. Yani sizdeki muhalefetin ÇATI ADAYI dediği isim buradan verildi! İki liderin de yani Kemal Bey ile Devlet Bey'in bilgisi ve katkısı yoktu!
Onlara bir şey soran da görünmüyordu!
Kapalı zarf usulü ile işlem tamamlanıyordu! Tamam ama Ekmeleddin Bey'e nasıl karar verildi?
Tayyip Erdoğan sağ iken ne Abdullah Gül ne de Ali Babacan gibi isimler ortaya çıkıp dostluğu zedelemek isterdi! Kemal Derviş ise ilk üzeri çizilen isimdi! Geriye sadece Ekmeleddin Bey kalmıştı! Daha ilginç bir şey vardı! Ne?
Kemal Bey bir ara Kemal Derviş'e "Sizi aday göstermeyi düşünüyorum!" demişti... Ancak Derviş'in cevabı çok manidardı: CHP GENEL BAŞKANI olan birinin bu kararı almaya gücü yetmez! Ama Kemal Bey, Türkiye'de aydınlarla toplandı! Kapı kapı gezdi ve ortak aday arama tarama çalışması yaptı! Bu neydi?
Güzel soru ama cevabı kısa: Tiyatro Harika! Sohbeti biraz daha heyecanlı hale getirebilir miyiz?
Elbette! Tamam, hazırım!
Sana ilginç bir tarih daha verebilirim...
17 Aralık 2012... Yani Türkiye'yi sarsan 17 Aralık 2013'ten tam bir yıl önce. Yer New York'taki Metropolitan Müzesi...
Coca Cola sponsorluğunda bir gece düzenlendi. Coca Cola'nın ana sponsorluğundaki bu özel gecenin en özel ismi Ekmeleddin İhsanoğlu'ydu.
Resepsiyona Başkan Muhtar Kent yerine şirketin Türkiye ve Orta Asya Başkanı Galya Frayman Molinas katıldı. Çünkü Kent, İhsanoğlu'nun Köşk adayı olacağını o tarihlerde iyi biliyordu.
Onunla aynı karede fotoğraf vermemeyi tercih etti ve haklı da çıktı. Muhtar Kent, Erdoğan'la da iyi görüştüğü için mi kaçtı?
Muhtemelen! Ama sizin bilmediğiniz, daha doğrusu senin bilip de Türkiye'nin pas geçtiği konu burada halledilmişti!Neden Ekmeleddin Bey peki?
Coca Cola'nın İslam coğrafyasında güçlenmesini sağlayan isimlerden biri de kuşkusuz İhsanoğlu’dur. Coca Cola, İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı seçilmesi için her türlü desteği verecektir. Bağış kampanyasında da Coca Cola geriden büyük bağışlar yapacak. Coca Cola'nın destek verdiği bir kampanyaya da dünyanın çok önemli bağışçılarının destek vereceğini söylememe gerek yok sanırım. Ekmeleddin Bey dünyanın en büyük şirketlerinin desteği ile yola çıktı!
Aklına hangi şirket geliyorsa arkada var!
Öyle böyle değil yani! Daha çok Musevi şirketler yani?
E, tabii! Onları temsil edecek biri desteği de oradan bulur! Ama bu kez çok kapsamlı destek verecekler! Yakında görürsün zaten! Ekmeleddin Bey'den devam ediyorken, Fethullah Gülen'e gelmek istiyorum! Nedir durum!
Türkiye merak içinde!
Beyaz Saray, Gülen nedeniyle Türkiye ile aranın daha fazla açılmasına taraftar değil! Ama kesin olan şu ki geri de vermeyecekler! Şu an itibariyle iade gündemde bile değil! El altından üçüncü bir ülke için start verildi! Ama unutma herkes KÖŞK seçimlerine göre pozisyon alacaktır! İşte dostumun paylaştıklarının ancak bu kadarını yazabildim!
Türkiye'de bir takım hadiseleri önceden yazmanın ne demek olduğunu çok iyi bildiğim için bazı bilgilerin zamanını bekliyorum! Önde gitmeden geride kalmamaya özen gösteriyorum! 
Çünkü burada her başarının bir cezası var!” diyerek yazısını bitiriyor.
Ben her zaman şunu söylemişimdir. Amerika Türkiye’de kimi isterse istediğini başa getirir, kimi istemezse de baştan indirir. Gerekirse yok eder.
Maalesef, yıllarca değişik yöntemlerle, bizi yönetenler yönetilmiş ve yönlendirilmiştir.
CIA Ajanları her tarafta kol gezmekteler. Siyasetçileri fikir ve düşünceleri ile yönlendirmekteler.
Halk, hiç tanımasa da, bir anda kişiye öyle bir propaganda yapılır  ki, seçilen kişi bir anda popüler olur. TV.lar, Gazeteler seçilen kişiden bol bol bahseder ve halka isterlerse sevdirir, istemezlerse sevdirmezler.  Ancak, bol para akıtılınca Medya kuruluşları insanı sevimli hale getirirler. Halk ta kuzu kuzu bunları yutar ve istenileni yerine getirir.
C.H.P. Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da bu tuzağa düştü.
Hulki Cevizoğlu’nun dediği gibi, inşallah Ekmeleddin bey, iyi bir Müslüman ki ondan şüphemiz yok, iyi bir de Atatürkçüdür.
Laik ve demokrat bir kişiliği vardır. Onu da kendisini tanıtmaya başladığında göreceğiz.
Bilgili, kültürlü bir kişi olduğunu kimse inkâr edemez. Fizik olarak da yakışır Köşke.
Önemli olan, düşünce ve fikri ve de Köşkteki tutum ve davranışı ile yakışması.
Ergun Diler’in dediği gibi, Coca Cola ve Musevi Şirketleri ekonomik destek verirlerse, onların mutlaka sonunda bir beklentileri olacaktır. İşte bu çok önemli.
Gene de ön yargılı olmayalım ve sonucu bekleyelim. Bakalım daha neler yazılacak Ekmeleddin bey hakkında.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder